نوانگار(چالش رادیوبلاگی‌ها) :: راسپینا

راسپینا

فصل طلایی

نوانگار(چالش رادیوبلاگی‌ها)

شاید باورتون نشه، ولی برای اولین بار در تاریخ مهاجرتم به بیان یه نفر منو به چالش دعوت کرد! (اینجا مشخص میشه که قبلا هر چی چالش نوشتم سرِخود بوده :دی) چالش نوانگار رادیوبلاگی‌ها.

خیلی ممنون از صبورا که منو به این چالش دعوت کرده، منم دعوت می‌کنم از عطیه (خواهرم) و فاطمه (از یاران قدیمی که تازه اومده بیان).

 

آهنگی که انتخاب کردم، آهنگ شماره‌ی ۶ هست که بی‌کلامه. یه جور رهایی خاص همراه با غم و حسرت توش حس کردم.

 

 

پرواز می‌کنم، آزاد و رها. گاهی اوج می‌گیرم و چشم می‌دوزم به آسمان. و گاه پایین می‌آیم و به تپه‌های سرسبز نگاه می‌کنم. گاه آن قدر به آن‌ها نزدیک می‌شوم که می‌توانم به برگ‌ها نوک بزنم. برگ‌های جدید و ناآشنا. گاهی روی شاخه‌ی درخت‌ها می‌نشینم. از این شاخه به آن شاخه می‌پرم و می‌خواهم نشستن روی همه‌ی شاخه‌ها را تجربه کنم.

***

آرزوی پرواز داشتم از کود‌کی. وقتی می‌پرسیدند آرزویت چیست؟ می‌گفتم دوست دارم پرواز کنم. اگر می‌گفتند سوار هواپیما که شده‌ای، می‌گفتم نه، خودم پرواز کنم.

***

هوا عالی بود، من بودم و پیاده رو خلوت و عریض و درخت‌هایی که پوشیده شده بودند از خزه. آزاد و رها می‌دویدم و به برگ‌های تک‌تک گیاهانی که کنار پیاده‌رو روییده بودند دست می‌زدم. دوست داشتم لمس کردن تک‌تک آن برگ‌های جدید  را تجربه کنم. تا آن روز خیلی از این گیاهان را ندیده بودم. از جمله «گزنه» که چند دقیقه بعد از این تجربه‌ها دستم را سوزاند. اما من دوست داشتم باز هم تجربه کنم.

***

معلم‌های جدید، دوستان جدید، محیط جدید، حتی زبان جدید. این‌ها عادت من بود. تمام سال‌های تحصیلی دبستان و راهنمایی. تک‌تک آن سال‌ها. و من تجربه می‌کردم. من فرصت داشتم رفتارهای جدید نشان دهم و به هر گروه از دوستانم سر بزنم و واکنش‌ها را ببینم و نگران این نباشم که از جمعی طرد شوم. من به هیچ جمعی تعلق نداشتم. مسافر بودم، مسافری که به یقین سال بعد ترک‌شان می‌کرد.

***

رشته‌های جدید، مسابقه‌های جدید، کلاس‌های جدید، ورزش جدید، و باز هم دوستان جدید. این من بودم که حالا قرار بود ۴ سال مسافر یک جا باشم و این بار این طوری از شاخه‌ای به شاخه‌ی دیگر می‌پریدم. دوران دبیرستان را می‌گویم.

***

و حالا باز هم این منم. یک روز غرق زیست‌شناسی می‌شوم، یک روز از عملکرد الگوریتم‌ها ذوق‌زده می‌شوم، یک روز اشعار مولانا مرا به وجد می‌آورد، یک روز کتاب انسان‌شناسی می‌خوانم، یک روز نظریه‌ی بازی‌ها را بسط می‌دهم به همه‌چیز، یک روز سراغ مقدماتی از فلسفه می‌روم، یک روز تصمیم می‌گیرم بیشتر بنویسم، یک روز احکام حفظ می‌کنم، یک روز هنرمند درونم جان می‌گیرد و یک روز در داستان‌ها غرق می‌شوم. از قفس رها شده‌ام اما هنوز پابند درخت زندگی هستم. پس باز هم می‌پرم از این شاخه، به آن شاخه. از این شاخه، به آن شاخه... به امید روزی که بتوانم پرواز کنم.

***

پرواز می‌کنم، آزاد و رها. گاهی اوج می‌گیرم و چشم می‌دوزم به آسمان. و گاه پایین می‌آیم و به تپه‌های سرسبز نگاه می‌کنم. گاه آن قدر به آن‌ها نزدیک می‌شوم که می‌توانم به برگ‌ها نوک بزنم. برگ‌های جدید و ناآشنا. گاهی روی شاخه‌ی درخت‌ها می‌نشینم. از این شاخه به آن شاخه می‌پرم و می‌خواهم نشستن روی همه‌ی شاخه‌ها را تجربه کنم. همه‌ی شاخه ها، همه‌ی درخت‌ها.

فاطمه م_
۱۹ مهر ۱۰:۳۹
خیلی خوب نوشتی الهه. اوجش اونجا بود که از این شاخه به اون شاخه پریدن رو به پرواز وصل کردی... آهنگو پلی کردم موقع خوندنش و حسش دو برابر شد :)


پ.ن. منم همین آهنگو انتخاب کرده بودم. ایش :))

پاسخ :

خیلی متشکرم ^_^

خیلی آهنگ خوبیه آخه. من که اصلا فکر نمی‌کردم برا همچین چالشی آهنگ بی‌کلام رو به با کلام ترجیح بدم!
مرتضا دِ
۱۹ مهر ۱۰:۴۴
خواهرتون با سلیقه تر از شما بود
قالبشو میگم :)

+خدافظ

پاسخ :

قالبش که همینه، فقط عکس متفاوتی برا پس زمینه انتخاب کرده.

+ چرا؟
مرتضا دِ
۱۹ مهر ۱۰:۵۲
فونت چی؟
اصلا منو یاد بلاگفای محترم انداخت قالبش و سلیقه ش :)

+ برای حفظ جان :)

پاسخ :

فونت و همه‌ی چیزای دیگه به جز عکس زمینه یکیه‌ها...

+ خداحافظ!
صبورا کرمی
۲۰ مهر ۰۶:۱۷
مرسی واسه شرکت کردن.
😊😊😊😊

پاسخ :

:***
ناشناس
۲۱ مهر ۲۳:۲۵
در مورد اون پست جدیدتون که نمیشه نظر گذاشت ولی منِ پررو دارم نظر میگذارم.. میخواستم بگم.. من نمیدونم چرا این همه گریه کردین.. :( ولی امیدوارم حالتون زودی خوبِ خوب بشه... برای حالت تهوع اگر موقت هست.. قرص متوکلوپرامید مصرف کنید..

گریه نکنید.. باشه..؟

پاسخ :

خیلی ممنون از لطف‌تون.
خیلی متشکرم:)
وندا الف
۲۶ مهر ۱۵:۲۵
وای خیلی خووووب بوددد(شکلک آدم با چشم های قلبی :) )
هم آهنگ و هم متن 3>

پاسخ :

مرسی!:**
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
Designed By Erfan Powered by Bayan