شاگرد قصاب* :: راسپینا

راسپینا

فصل طلایی

شاگرد قصاب*

کتاب جالب و متفاوتی بود. نسبت به حجمش یه کم زیاد طول کشید که خب اونم به خاطر امتحان ها و خوندن هم زمان یه کتاب دیگه بود. از ۲۱۴ صفحه، ۱۰۰ صفحه ش رو همین امروز خوندم در واقع : دی

یه کم تمرکز می خواست که تو تخیلات راوی گم نشی و بتونی تشخیص بدی چی واقعیته و چی خیال. و این که به نظرم همه چیز خوب توصیف شده بود.

در کل کتاب خوبی بود!

این هم  جمله هایی از کتاب(چیزی رو لو نمیده!):


آدم های لال چون نمی توانند داد بزنن احتمالا توی شکم شان سیاه چاله دارند.

***

تو که نمی دونی تو دل سوراخ سوراخ لال ها چی می گذره خانم نوجنت.می دونی؟ سعی می کنن فریاد بکشن و نمی تونن و نمی دونن چرا.

***
... تا این که یک روز نگاه می کردی و می دیدی آدمی که می شناختی دیگر نیست و به جایش یک شبح نشسته که فقط یک حرف برای گفتن دارد، تمام چیزهای زیبای این دنیا دروغ هستند.آخر سر هیچ ارزشی ندارند.

***
می دانستم که یک روز برمی گردم و فکر می کنم که آیا هرگز در آن کلیسا بوده ام یا فقط تصورش کرده ام؟(آخ آخ آخ! - توضیح نویسنده ی وبلاگ!)
راجع به آن روز ها که در کوچه پشتی با جو بودم هم همین حس را داشتم، شاید اصلا آن روز ها را زندگی نکرده بودیم.

***

گفتم چقدر حیف آقای مک کوی.گفت چی پسرم؟ این که ما توی این دار مکافات همیشه سرگردانیم و دنبال خونه می گردیم؟ گفتم نه، حیف اون همه سس گوجه که احمق های چاقی مثل تو حروم می کنن.

***
هفته ی دیگه تنهاییت تموم میشه، از انفرادی میای بیرون،نظرت چیه؟دوست داشتم توی صورتش بخندم:چطوری تنهایی آدم تمام می شود،خنده دار تر از این نشنیده بودم.


*پاتریک مک کیب، شاگرد قصاب، نشر چشمه

سپیده
۳۰ دی ۱۱:۴۴
واقعا بعضی چیزها اونقدر عجیب و قریب اند که آدم فکر می کنه خواب و تصور بوده اند؛ در عین حال اونقدر عمیق و با جزئیات اند که انگار خاطرات واقعی اند.
کی می دونه حقیقت چیه؟ :/ 

پاسخ :

واقعا کی می دونه حقیقت چیه؟
یک بلاگر
۳۰ دی ۱۱:۵۲
می خرمش اگر پول دستم رسید حتما

پاسخ :

خیلی هم خوب!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
Designed By Erfan Powered by Bayan