راسپینا

فصل طلایی

راسپینا

فصل طلایی

سلام!
اینجا شما نوشته های یک عدد الهه ی بیست و سه ساله رو می خونید که قادره از هر موضوع کوچیکی یه چالش غیرقابل حل برا خودش بسازه و مدت های طولانی خودش رو درگیر کنه!
متشکرم از همراهی تون :)

بایگانی

پرچم

دوشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۲:۳۰ ق.ظ

شنبه، وقتی داشتیم از سالن 12 هزار نفره آزادی برمی گشتیم، در حالی که پرچم پارچه ای ایران رو از شیشه ی ماشین بیرون گرفته بودم، به ناصر گفتم:«یادش بخیر! بچه که بودم با بابام می رفتیم راهپیمایی 22 بهمن، بعد که برمی گشتیم نمی دونستم با پرچم هایی که گرفتم چی کار باید بکنم و کجا باید بذارم شون. الانم نمی دونم این پرچم رو چی کار کنم!»

رسیدیم دم در خونه. از ماشین پیاده شدم. بچه های همسایه با پدرش دم در ایستاده بود. تا منو دید، اومد جلو و گفت:«خاله! خاله! منم پرچم می خوام!» منم از خدا خواسته، پرچم و دادم بهش. ناصر از تو ماشین به آقای همسایه گفت:«حاج آقا به روحانی رای بده!» آقای همسایه هم سرش رو تکون داد.


پرچم


  • الهه

نظرات  (۴)

چرا روحانی؟
پاسخ:
پس کی؟
من نگفتم کسی.
فقط گفتم چرا روحانی؟

فکر نمی کنید تو مناظره ها داشت به ریش ما میخندید؟
پاسخ:
نه. من این طور فکر نمی کنم. به ریش ما نمی خندید. به حرف ها بی سر و ته قالیباف و میرسلیم می خندید.

اتفاقا الان وبلاگ شما رو دیدم و متوجه شدم که به کل با روحانی مخالفید. اما نفهمیدم چرا. به هر حال چیزی که من می دونم اینه که بین این 6 نفر به نفر قراره انتخاب بشه. میرسلیم و هاشمی طبا که هیچ. جهانگیری قراره به نفع روحانی کنار بره. قالیباف هم به نظر من جزء وقیح ترین افراد روی زمینه که یه تهران رو نمی تونه اداره کنه و دائم داره از اداره ی کشور توسط روحانی ایراد می گیره و با تهمت کارش رو جلو می بره. در مقابل همچین آدمی یه واکنش همین خندیدنی هست که شما می فرمایید. انتظار ندارید که روحانی بلند شه با همچین آدمی دعوا کنه که؟
می مونه روحانی و رییسی. به نظر بعضی ها رییسی بهتره. بعضی ها به روحانی میگن بد و به رییسی میگن بدتر. خب اینا بهتره بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنن. بعضی ها مثل من هم معتقد هستن که رییسی اصلا گزینه ی مناسبی نیست و روحانی گزینه ی خوبیه.بعضی ها هم مثل شما صرفا با روحانی مخالف هستن. اما امیدوارم این رو در نظر بگیرید که اگه به روحانی رای ندید، رییسی رای میاره. بنابراین شما هم باید بین این دو نفر یکیو انتخاب کنید. اگه به روحانی رای بدید به نفع روحانیه اما اگه کلا رای ندید یا به رییسی رای بدید هر دو به نفع رییسی هست. اگه انتخاب شما با مقایسه و بررسی، رییسی هست می تونم قبول کنم اما این که فقط با روحانی مخالف باشید و به این دلیل نخواید رای بدید یا بخواید به رییسی رای بدید کنجکاوم می کنه که دلایل تون رو بدونم. 
البته ممکنه گزینه شما برای رای دادن قالیباف باشه و با نظر من در مورد ایشون موافق نباشید. که در اون صورت هم نظرتون محترمه و من صرفا به عنوان یه پیشنهاد ازتون می خوام یه بار دیگه رو این موضوع فکر کنید.
من یه کلیپ معرفی کردم  توی وبلاگم ولی متاسفانه مثل اینکه اون کلیپ رو ندیدی.
پیشنهاد می کنم حتما ببین + چندتا سخنرانی استاد حسن عباسی.

خانوم محترم شما حس نمی کنی فاصله طبقاتی داره بیداد میکنه؟
شما نمی بینی تو این دولت روحانی مردم رفتن توی گور خوابیدن؟
روحانی این چهار سال چیکار کرد؟
حقوق نجومی+اختلاس+رواج فرهنگ غربی تو کشور اسلامی+نابود کردن عزت ایرانی و دست بوسی آمریکا+درغگویی (میگه من وعده 100 روزه ندادم) و...


خانوم شما اینارو نمی بینید؟
چشم هاتونو باز کنید خواهش می کنم!

چهار سال خفت و خاری بس است.

(( ما به اقتصاد و عزت بیشتر نیاز داریم تا آزادی ))
پاسخ:
من باور دارم که روحانی کار های زیربنایی انجام داده و به زودی نتیجه ی تلاش های چند ساله ش دیده میشه. دقیقا مثل آقای خاتمی که 8 سال زحمت کشید اما دست آخر احمدی نژاد با افتتاح چند تا طرح و پروژه همه رو به اسم خودش زد. 
یه نمونه از کار های روحانی هم طرح تحول سلامت. کجای این طرح اختلاف طبقاتی هست؟ اتفاقا روحانی داره به نفع مردم محروم کار می کنه. به نفع مردم محروم کار کردن که بین شون پول پخش کردن نیست. پول پخش کردن نتیجه ش میشه همون تورم و گرونی ای که زمان احمدی نژاد اتفاق افتاد. هر چی پول بیشتر، تورم هم بیشتر. در ضمن، با همین کار هم عزت مردم و بیشتر از همه عزت محرومین پایمال میشه. مگه مردم دور از جون گدا هستن که بشینن منتظر بشن رییسی ماهی 250 تومن بهشون بده؟
حقوق های نجومی رو هم که زبون مون مو در آورد بس که گفتیم دیوان محاسبات بهش رسیدگی کرد و به خزانه برگردونده شد و از قبل از دولت روحانی هم وجود داشت اما در زمان روحانی به محض برملا شدن بهش رسیدگی شد. در مقابل املاک نجومی چی شدن؟ قالیباف میاد تو تلوزیون و میگه دادمش به رفتگر ها!
منظورتون از دست بوسی آمریکا توافق های هسته ای هست؟ من قبول ندارم. این توافقات اگه صورت نمی گرفت جنگ می شد. یا جنگ یا مذاکره. البته ظاهرا آقای قالیباف و رییسی از جنگ استقبال می کنن. همین نشون میده ه چقدر به مردم اهمیت میدن!
در مورد رواج فرهنگ غرب، فرهنگ چیزی نیست که بشه تو چهارسال عوضش کرد. یه فرهنگ سازی مثل بستن کمربند ایمنی تو ماشین چندین سال طول کشد و هنوز هم خیلی ه رعایتش نمی کنن. نمی دونم چرا اصرار دارید هر مشکلی که جامعه داره رو بندازید گردن این 4 سال دولت روحانی. 4 سال پیش هیچ مشکلی نداشتیم؟ گل و بلبل بودیم؟ 
اگه منظورتون در مورد رواج فرهنگ غرب برابری زن و مرده که باید خدمت تون عرض کنم آقای رییسی در کل زن ها رو نمی بینن. به خانم شون «اجازه میدن» درس بخونن. میگن «جوون باید زن بگیره»! یعنی جوون فقط پسره! 
دروغگویی رو هم من قبول ندارم. روحانی گفت من برنامه های صد روزه دارم.  نگفت من مشکلات رو 100 روزه حل می کنم. حتی اگر هم گفته باشه، چه دروغ دیگه ای گفته؟ آیا این یه دونه دروغ قابل مقایسه با دروغ های احمدی نژاد یا قالیباف هست؟ همین آقای رییسی تو مناظره ی دوم گفت من معلوماتم در مورد توافقات هسته ای اندازه ی آقای روحانیه. بعد NPT رو میگه MPT بعد تو مناظره بعدی میاد میگه من معلوماتم تو همه چیز به جز هسته ای با آقای روحانی برابره. اینا دروغ نیست؟
توقعات شما عجیب بالاست. مثلا آقای رییسی میگه چرا همه چیز رو از اول افتتاح نکردی> چرا گذاشتی 4 ماه آخر؟ مگه میشه آدم چیزی رو قبل از این که بسازه افتتاح کنه؟ خدا رو شکر از احمدی نژاد هم چیزی نمونده بود که روحانی بخواد به اسم خودش بزنه. مثل کاری که احمدی نژاد با خاتمی کرد.
آقای رییسی  قالیباف برای اقتصاد چه برنامه ای دارن؟ قالیباف که اصلا تو قید و بند اعلام برنامه نیست. فقط اومده تهمت و افترا بزنه و تخریب کنه و بره. رییسی هم تا حالا چ گفته به جز «تعیین شده»، «معلوم شده» و ...؟ چرا فکر می کنید با یارانه 250 تومنی و بدون برنامه قراره اقتصاد کشور بهتر بشه؟
روحانی چی کار کرد؟ سایه ی جنگ رو دور کرد ازمون. طرح تحول سلامت خودش ک کاری نیست. تو گندم هم خودکفا شدیم. قیمت ها از 4 سال پیش ثابته. زبان کردی رو هم خدا آزاد نکرد. روحانی خیلی کار ها کرد. منتها کسی که نخواد ببینه نمی بینه.
در ضمن! بر فرض این که رو حانی هیچ کاری هم نکرده باشه، من باز ترجیح میدم به روحانی رای بدم و هیچ کاری نکنه و کشور تو این وضع بمونه، تا این که به رییسی رای بدم و کشور رو به زمان احمدی نژاد برگردونه.
روحانی چهار سال به هیچ استانی سفر نکرده و هیچ احد و ناسی به چشم خودش ندیده همش میرفت خونه سینما و میگفت : ما هرچی میکشیم از دولت قبل میکشیم. هرکی دزدی میکرد میگفت مال دولت قبله.هرکی فرار میکرد میگفت مال دولت قبله.هرکی میمرد میگفت دولت قبله.

مگه شما از امریکا میترسید که میگید سایه ی جنگ از سرتون کم شده؟
خانوم ما هشت سال با عراق نه با کل دنیا جنگ کردیم.برید کتاب مطالعه کنید ببینید چه کشور هایی به عراق سلاح میداد که مارو نابود کنن.ما باز هم جنگیدیم و پیروز شدیم. خانوم رییس جمهور ترسو نمیخوایم.خانوم روحانی به حرف رهبر هم گوش نکرد و گفت من میرم مذاکره میکنم.

با آمریکا باید با روش قاسم سلیمانی ها حرف زد نه دیپلماسی بی نتیجه روحانی.
پاسخ:
Elahe:
شما دزدی های دولت قبل رو هم منکر میشید؟ تاثیراتش رو این دولت دو هم انکار می کنید؟ دلیل این که ما میگیم دولت قبل این نیست که بگیم همه چیز گردن اوناست و تا ابد ما هیچ کاری هم نباید بکنیم و دیگه دولت قبل همه چیو به گند کشید و تموم شد. نه. وقتی میگیم دولت قبل فلان، یعنی روحانی کشور رو تو اون حالت تحویل گرفت. وگرنه اگه روحانی دولت رو از خاتمی تحویل می گرفت که کارای الانش هنری محسوب نمی شد. 
الان ما امنیت داریم. نقش سردار سلیمانی رو منکر نمیشم ولی شما هم نباید نقش مذاکره ها رو منکر بشید. حتی آقای ولایتی هم این موضوع رو گفته.
بله، من از جنگ می ترسم. نمیگم اگه جنگ بشه ما نمی تونیم. ابدا.  اما چرا باید به استقبالش بریم؟ چرا باید وقتی می تونیم جلوش رو بگیریم، نگیریم؟ همین جوری سر جامون بشینیم، به همه ی دنیا بتوپیم، از دیوار سفارت بریم بالا، مرگ بر فلان و بهمان ورد زبون مون باشه و بعد هم بگیم ما از جنگ نمی ترسیم؟ بیاید به ما حمله کنید ببینید می تونیم از خودمون دفاع کنیم. مگه تو جنگ عراق کم خسارت دیدیم که حالا به استقبال جنگ بریم؟
شما از بین همه ی حرف های من فقط به قسمت جنگ جواب دادید. ببینید، فکر نکنید من شرایط جنگ رو درک نمی کنم. پدر من جانبازه. مادرم خانواده ی شهیده. ما بهشون افتخار می کنیم. الان هم اگه جنگ بشه حتما امثال پدر من وجود دارن که برن به جنگ و دفاع کنن. اما این دلیل نمیشه که ما جلوی جنگ رو نگیریم.
اصلا اگه سایه ی جنگ مهم نیست، چرا رهبر همین اخیرا گفت مردم سایه ی جنگ رو از سرمون کم کردن؟ خب به مردم می گفت نمی کرون. خوب بود که.
شما چه بخواید چه نخواید، همه ی مراحل مذاکرات زیر نظر رهبر و با تاییدش انجام شده. شهر هرت که نیست هر کس بتونه کار خودش رو انجام بده.
همین کاندیداهایی که الان به برجام اعتراض دارن فردا اگه رای بیارن و از برجام نتیجه ای بگیرن این نتایج رو به اسم خودشون می زنن.
به چی میگید بی نتیجه؟ مذاکرات اگه بی نتیجه بود که رهبر نمی گفت سایه جنگ از سرمون کم شده. 
شما وقتی می خواید یه نفر رو بکوبید، حرفای اون کسی که خودتون هم همیشه بهش استناد می کنید رو فراموش می کنید.
همه تون میگید نه به روحانی. هیچ کدوم تون نمیگید چرا رییسی؟ چرا قالیباف؟ فقط روحانی رو می خواید خراب کنید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">